Αντώνη Χατζηκυριακίδη

URL Ιστότοπου:

Ολοκληρώθηκε η κανονική περίοδος στον 1ο όμιλο της Α2 - Τα ζευγάρια των πλέι οφ

Ολοκληρώθηκε η κανονική περίοδος και στον 1ο όμιλο της Α2 αδνρών. Ο Νηρέας δεν κατάφερε να κερδίσει τα Βριλήσσια ωστόσο αυτό δεν τον επηρεάζει αφού έχει το πάνω χέρι στην ισοβαθμία με τον Άρη Νικαίας και τερμάτισε πρώτος (νίκησε εντός ο Νηρέας και πήρε ισοπαλία εκτός).

• Κατηγορία Α2

Κέρδισε στη Νέα Ιωνία και τερμάτισε τρίτος ο Ιωνικός

Με νίκη έκλεισε τη σεζόν ο Ιωνικός. Επικράτησε με 23-29 της Νέας Ιωνίας και τερμάτισε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Ο Ιωνικός στην φάση των πλέι οφ θα αντιμετωπίσει τon 2ο Άρη Νικαίας.

Κέρδισαν το Νηρέα τα Βριλήσσια

Με εκτός έδρας νίκη επι του πρωτοπόρου Νηρέα έκλεισαν την κανονική περίοδο τα Βριλήσσια που επικράτησαν με 26-27, σε εναν αγώνα που κρίθηκε στο δεύτερο ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να πραγματοποιούν μια πραγματικά μεγάλη ανατροπή.

Πήρε το πρώτο ματς η Πυλαία

Το πρώτο βήμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση των πλέι οφ στον 2ο όμιλο της Α2 ανδρών έκανε η Πυλαία. Επικράτησε με 30-22 του Ζαφειράκη και χρειάζεται μια νίκη ακόμη για να προκριθεί στην επόμενη φάση που θα κριθεί η άνοδος στην Α1.