Στην παράταση πήρε την πρόκριση η Αναγέννηση Άρτας

Η Αναγέννηση Άρτας κέρδισε μετά από ένα δραματικό ματς το Καματερό με 30-29 και πήρε την πρόκριση για το φάιναλ φορ του κυπέλλου. Οι γηπεδούχες χρειάστηκαν τον έξτρα χρόνο της παράτασης για να πάρουν το εισιτήριο για την τελική φάση.

Το Καματερό πήγε αποφασισμένο για το "διπλό" στην Άρτη και είχε τον έλεγχο του ματς και το προβάδισμα στο σκορ στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. Δεν κατάφερε όμως να πάρει τη νίκη πρόκριση. Η Αναγέννηση ισοφάρισε 23-23 στο 51′ και με την Μπαλάφα προηγήθηκε με 25-24 στο 53′. Το παιχνίδι πήγε γκολ γκολ, η Σκουτέλα έγραψε το 27-26 στο 59' αλλά η Ανδρούτσου ισοφάρισε και έστειλε το ματς στην παράταση. Στον έξτρα χρόνο το παιχνίδι πήγε γκολ γκολ και κρίθηκε με γκολ της Βέμη στην εκπνοή.

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-4, 4-7, 5-11, 10-12, 13-15 (ημχ.), 15-16, 18-19, 20-22, 21-23, 26-25, 27-27 (κ.α.), 29-28, 30-29.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (Ιόνκα Δήμου): Μάμαλη, Μπαλάφα 4, Σκουτέλα 8, Καλοϊδή 6, Σμαρδέλη 2, Βέμη 3, Σκάρα 3, Μέγα, Δήμου Χρ., Κολτούκη, Βράτσεβα 4, Παπανδρέου, Κανάρα, Κουρέλη, Καλατσνίκοβα.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μενέλαος Δανήλος): Τσικνάκη, Μανιά Κ. 4, Ζιώγα 1, Καζάκη 2, Μ. Βασιλείου, Βασιλειάδου 10, Ζένελι, Ράτσικα, Χριστοπούλου, Ανδρίτσου 8, Νικολάου, Ταβλαρίδη, Α. Βασιλείου 1, Σπυροπούλου, Καρέλα 3.

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος-Λινάρδος, Δίλεπτα: 5-5, Πέναλτι: 1/2-3/5

Τελευταία τροποποίηση στιςΣάββατο, 13 Ιανουάριος 2018 22:03