Πέρασε το εμπόδιο της ΧΑΝΘ ο ΠΑΟΚ

Το «εισιτήριο» στους «8» του Κυπέλλου πήρε ο ΠΑΟΚ στη Μίκρα, επικρατώντας με 27-16 επί της ΧΑΝΘ και θα περιμένει να μάθει τον αντίπαλό του στην κλήρωση της Παρασκευής.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στο πρώτο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους ξεφεύγουν στο δεύτερο μέρος. Η ΧΑΝΘ με κύριο εκφραστή τον Δέσπο κατάφερε να μειώσει.

Οι γηπεδούχοι όμως, σοβαρεύτηκαν αμυντικά και με τα γκολ των Τσίλη και Παλάσκα ανέβασαν τη διαφορά σε διψήφιο νούμερο.

Έκτοτε η ΧΑΝΘ έχασε επαφή με το σκορ, με τον Στέλιο Σεϊρεκίδη να δίνει ευκαιρία σε νεότερους παίκτες.

Οι διαιτητές σημείωσαν στο φύλλο αγώνα ότι ο φυσιοθεραπευτής της ΧΑΝΘ προσήλθε στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου.

Τα πεντάλεπτα: 4-4, 6-6, 8-7, 10-8, 12-9, 14-11 (ημχ.) 17-11, 17-13, 19-14, 22-25, 24-15, 27-16

ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Ζάγκας, Παλάσκας 7, Γουργούμης, Τσίλης 7, Νικολαΐδης 1, Κοκώνης 2, Αποστόλου, Πετρίδης 1, Οικονόμου, Καλόμοιρος 1, Μαστορογιάννης, Πέγιοβιτς 4, Κυπραίος 1, Κολοβός 2, Κέζιτς, Βεσελίνοβιτς 2.

ΧΑΝΘ (Αντώνης Τσολάκος): Τσιρογιάννης, Σπυρόπουλος, Σαρηγιαννίδης, Παπαδόπουλος Ν. 1, Ρεμπελάκος 1, Δέσπος 4, Παπαδόπουλος Α., Ιωαννίδης, Κουρουμλίδης 2, Στίγγας, Τσαμουρίσης 2, Παπαβασίλης, Μηλόπουλος, Μπαϊρλής 5, Τσαγκαράκης 1, Τσόγιας.

Διαιτητές: Κατσίκης-Μιχαηλίδης, Δίλεπτα: 1-3, Πέναλτι: 2/3-2/3

Τελευταία τροποποίηση στιςΤετάρτη, 20 Δεκέμβριος 2017 22:55