Αποτελέσματα Α2 γυναικών και Β' ανδρών

Αποτελέσματα Α2 γυναικών και Β' ανδρών

Το Σαββατοκύριακο σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα στις κατηγορίες Α2 γυναικών και Β' ανδρών:

Β’ Ανδρών (3η αγωνιστική)
Αθηναϊκός- ΑΟ Πολιτείας 22-18
Ηλυσιακός- Τελαμώνας 22-26

Α2 Γυναικών (1η αγωνιστική)
ΑΣ Ηλιούπολης- ΕΑΧ Χανιά 30-15

Α2 Ανδρών (7η αγωνιστική)
ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΑΣ Μακεδονικός 33-23

Α2 Ανδρών (9η αγωνιστική)
Ακαδημία Πάτρας- Ποσειδών Λουτρακίου 24-31

Β’ Ανδρών (3η αγωνιστική)
ΑΟ Πήγασος- Αναγέννηση 22-32
Προοδευτική- ΓΣ Παπασιδέρης 19-29
ΑΟ Κοζάνης- ΓΣ Άρτας «Άνω Πόλη» 31-27
Πολυνίκης- Ιωνικός ΝΜ 33-23
Άρης Θ.- Πόντιοι Κιλκίς 24-32
ΑΟΑ Καστοριάς- ΑΟ Ιωαννίνων 33-27
Μακεδών- Απόλλων Σταυρούπολης 20-29

*H αναμέτρηση ΑΕ Λήμνου- Απόλλων Καλαμαριάς (Β΄Ανδρών) αναβλήθηκε, λόγω απαγορευτικού που υπάρχει για τα πλοία.

Α2 Γυναικών (2η αγωνιστική)
ΓΣ Δράμα 1986- Κύκλωπες 21-26

Α2 Γυναικών (3η αγωνιστική)
Αθηναϊκός- ΕΑΧ Χανιά 40-16

Α2 Γυναικών

ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ-ΕΑΧ ΧΑΝΙΑ 30-15
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-1, 7-3, 11-5, 12-5, 17-5 (Ημίχρονο), 19-6, 21-8, 23-8, 25-11, 28-13, 30-15
ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γεμελιάρης Κων.): Μπάσα 1, Δρακώτου, Τριανταφυλλάκη 3, Α. Γαλάνη 1, Φασιλάκη 1, Μπούκη, Τσέμπονι, Χούρου 2, Ποδηματά 6, Βαμβόλη 2, Κασίρι, Γεμελιάρη 1, Β. Γαλάνη 1, Παπαγιαννοπούλου 12, Σιώρη.
ΕΑΧ ΧΑΝΙΑ (Κιναλόπουλος Ηλίας): Φράρου, Χιριμπάκη, Σφακιανάκη, Ξαφέρλαντ 1, Κακαβελάκη, Κολομβάκη, Σπανουδάκη 3, Στραγουδάκη 1, Γκουλούση, Κουμπιάδη 2, Σπυρίδου 5, Δεμίρογλου 3, Παπαδοκωνσταντάκη.
Διαιτητές: Λεφάκης-Μπράβου. Δίλεπτα: 3-2, Πέναλτι: 3/3-4/4.

Γ.Σ ΔΡΑΜΑ 1986 – ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 21-26
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-6, 3-7, 5-9, 5-10, 8-12 (ημχ.) 11-15, 15-15, 15-19, 18-20, 18-23, 21-26
Γ.Σ ΔΡΑΜΑ 1986 (Τογανίδης Θ.) Καρρά 3, Τογανίδου 5, Αθανασίου 3, Μαυρίδου, Τουρφαντίδου 1, Κουρουπέτρου, Παπαδοπούλου, Μαυροπούλου 7, Μπάσσα, Παρασκευά, Τουνγκερίδου 2, Χατζηκώστα, Ξανθοπούλου, Δογανίδου.
ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ: Σμαρλαμάκη 8, Παρασκάκη 2, Νικόλοβα 5, Σαββαλάκη Α. 4, Σαββαλάκη Δ. 2, Λαμπίδη, Σιαβαρλή 1, Αυγητίδου 1, Χωρινού, Βαρσάμη, Σολακούδη 2, Καλαϊτζή 1, Χαριτίδου, Παντίδου, Ντόγκα, Τζαμπάζη.
Διαιτητές: Παρασκευούδης-Αποστολίδης, 5-3, Πέναλτι: 2/2-6/7

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ- ΕΑΧ ΧΑΝΙΑ 40-16
Τα πεντάλεπτα: 4-0, 9-0, 11-0, 11-1, 15-2, 18-2 (ημχ.), 22-5, 27-6, 30-8, 31-11, 36-13, 40-16
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γιάννης Βαρελτζής): Μακρόγλου 4, Μπάκα 4, Κουτρουμπά 3, Παπουτσιδάκη 8, Καρύδη 3, Φάζου 4, Ταράση 2, Μπασόλι, Βαφειάδου, Τρίψα, Μπέγκα 10, Μάστορη 2, Συκιωτάκη.
ΕΑΧ ΧΑΝΙΑ (Κιναλόπουλος Ηλίας): Φράρου, Χιριμπάκη, Σφακιανάκη, Ξαφερλάρι 3, Κακαβελάκη, Κολομβάκη 5, Σπανουδάκη 2, Στρατουδάκη, Γκουλούση, Κουμπιάδη 1, Λουμπασάκη 1, Σπυρίδου 3, Δεμίρογλου 1, Κωνσταντινίδη.
Διαιτητές: Μερτινιάν-Μπράμου, Δίλεπτα: 1-1, Πέναλτι: 1/1-2/2

Β΄Ανδρών

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ-ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 22-26
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 1-4, 3-7, 3-10, 5-13, 8-15 (Ημίχρονο), 10-17, 11-18, 14-19, 15-22, 18-24, 22-26
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (-): Ζαγγανάς, Τσέτσος 2, Αστέρης 5, Κωνσταντινίδης, Σοκόλι, Κόρρας 5, Μίχος 2, Βρόντος, Δήμου, Δαβάρης, Γιαννάρας 6, Ποδογοριανιώτης, Τριανταφύλλου 2, Κυριακίδης, Ζέκιος.
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ (Χριστοδούλου Χρήστος): Δίπλαρος 4, Γ. Μπακαούκας 1, Χ. Μπακαούκας 5, Κορρος, Τρουλος 5, Γεωργακόπουλος, Αποστολίδης 1, Μπαρντάς 3, Τσαρπάλης 1, Κοκλιώτης, Μανούσος, Χιώτης, Διολέτης 6.
Διαιτητές: Συρεπίσιος-Γιαβρουτάς. Δίλεπτα: 1-3, Πέναλτι: 2/2-2/2.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ 22-18
Τα πεντάλεπτα: 2-0, 3-3, 7-3, 8-5, 9-7, 11-7 (Ημίχρονο), 15-7, 16-9, 16-11, 17-11, 20-17, 22-18
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γιώργος Ζαχαράκης): Μπαξεβάνης, Διαμαντάκος, Βαμβουκάς 1, Γραμματικόπουλος 1, Κραουνάκης 3, Τζαναβάρης, Πούλιος, Κοντογιώργος 4, Βασάλος 1, Γύθουας, Δικηγόρος 2, Μαραγκάκης, Ξαγοράρης, Νικολάου, Τσικριτέας 4, Παπαδάκης 4.
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ (-): Αλιφιέρης, Τσούνης 3, Διαμαντόπουλος, Τσούρκουλας, Ζέρβας 1, Παναγόπουλος, Χηνος 5, Σταμπόλης 3, Σγαρδέλης 6.
Διαιτητές: Ανταλής-Ζήσης. Δίλεπτα: 2-3, Πέναλτι: 3/6-3/4.

 

 

 

ΑΟΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 33-27
Τα πεντάλεπτα: 4-1, 7-2, 10-6, 13-7, 18-9, 19-13 (ημ.), 22-16, 24-18, 26-21, 28-23, 30-23, 33-27
ΑΟΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ : Πούλιος, Σαλαγιάννης, Αναστασίου 11, Δόκαλος 4, Σουκαλόπουλος 7, Τερζόγλου, Τάσιος 6, Τούλιος 1, Γκανάρας 3, Τζιφονώτας, Γκόγκου, Γκουπιδένης 1, Βαένας, Μπαλιάκας, Παυλίδης.
ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ: Μόσχος, Ζαμπάλας 11, Βέργος 2, Γότσης 7, Τζελέπης 1, Πανταζής, Εξάρχου 1, Βέργος, Ιωαννίδης 3, Μπογάς 1, Β. Γκρουίδης , Ζιώγος, Λ. Γκρουίδης 1, Εφαπλωματάς.
Διαιτητές: Λινάρδος, Νικολαϊδης. Δίλεπτα: 10-3, Πέναλτι: 2/2-3/6
Κόκκινη: Β. Γκρουίδης 53:14 (Δεν κρατήθηκε το δελτίο)

ΜΑΚΕΔΩΝ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 20-29
Τα πεντάλεπτα: 0-3, 2-5, 3-7, 5-8, 7-9, 9-13 (ημχ.) 11-14, 12-18, 14-20, 17-23, 18-27, 20-29
ΜΑΚΕΔΩΝ: Καπνόπουλος 5, Κυρκενίδης 2, Μπάχας, Φουλούλης 6, Παπαοικονόμου, Κουκουβίνος, Μαστιχίδης, Ζαχαριάδης 1, Κατσούνης 5, Ματζούνης 2, Μακρυγιάννης, Δρόσος 2, Γεωργιάδης.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: Λαζαρίδης 3, Μίμης, Μαυρίδης 7, Παντελάκης, Αμιρίδης, Παππάς, Μακρυγιάννης 1, Βαφέας 8, Λίτος 4, Ρίζος 3, Φίλιας 2, Τακίρης 1.
Διαιτητές: Παπαδόπουλος-Χατσίκας, Δίλεπτα: 1-1, Πέναλτι: 5/9-2/3

 

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 22-32
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 1-5, 6-8, 9-10, 11-13, 12-15 (ημχ.), 14-16, 15-20, 18-21, 19-25, 20-28, 22-32
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ (-): Κουλούρης 1, Φουρλοπουλος, Τρίμπος 5, Λολίδης, Κορωναίος, Αναγνώστης 2, Σαρδής 7, Μπατής, Καραλής, Καρακώστας 4, Ζαχαρόπουλος 3, Βασιλείου
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣ ΒΥΡΩΝΑ (Ναπολέων Κρεμόνας): Χιωτέλης 2, Κυριακούλιας, Τσερπές 4, Μηλιός 3, Μαυρομάτης; 4, Ρουσιώτης 1, Καλαμάτας, Γεωργίου, Στυλιανός 4, Κούρος, Μαραζιάρης, Ανδρώνης, Βασιλόπουλος 4, Τσάκωνας, Παπαπαύλου
Διαιτητές: Καρυδάκης – Γιακαλής Δίλεπτα: 1-4 Πέναλτι: 1/1-3/3 Κόκκινη: 42:30 Παπαπαύλου – για εξύβριση διαιτητή, κρατήθηκε δελτίο

ΑΡΗΣ ΘΕΣ. – ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΙΛΚΙΣ 24-32
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-5, 7-6, 7-10, 9-13, 12-17 (ημ.), 14-17, 16-18, 18-21, 20-23, 20-27, 24-32
ΑΡΗΣ ΘΕΣ.: Παπαπέτρου, Τσιρτσουρίδης 1, Αλμπέντρι, Φουρνατζίδης 3, Ρουμελιώτης 3, Αργυρόπουλος. Μαυρίδης. Τσακωνιάτης 3, Κόεν, Οικονόμου 7, Τσιάνος, Καλιανίδης 4, Ευστρατίου, Πάνος, Γιαβρόγλου 1, Μεϊμαρίδης 2.
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΙΛ.: Αριστείδου 1, Τσιβεντζέλης 4, Βαλής, Σαλαβασίδης 2, Κουσίδης 6, Τριανταφυλλίδης, Σταυράκης, Χριστοδούλου, Λασκάκης, Δ. Κωστόπουλος 2, Κ. Κωστόπουλος 4, Καλαϊτζής 7, Χοτζούδης 6.
Διαιτητές: Μιχαηλίδης, Βαγγελτζίκης, Δίλεπτα: 7-2, Πέναλτι: 3/4 – 6/7

ΑΣ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ – AΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ 19-29
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-2, 6-4, 6-6, 8-8, 10-12 (ημ.), 10-14, 11-18, 12-21, 15-25, 17-27, 19-29.
ΑΣ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Κ. Συράκος 2, Σιδέρης, Τσακανίκας, Αλεξόπουλος, Αποστολόπουλος, Κωνσταντόπουλος 5, Λιοκαύτος 6, Παπανίκος 2, Μαυρέλης, Λ. Συράκος 1, Δήμου 2, Ράικος, Γουργολίτσας, Φεγγούλης, Σφυρόπουλος, Σταμούλης 1.
ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ (Ντράγκαν Γιάνγκα): Φωτάκης, Ι. Σουρλαντζής, Πέρρος 3, Αναγνώστου 4, Δ. Σουρλαντζής 7, Κορδογιάννης 2, Γουέις 3, Δ. Κατσίκης, Δ. Κατσίκης 4, Παύλου, Δεληκούρας 6, Καββαλός, Γκίκας, Παπασπύρου, Χρήστου.
Διαιτητές: Αβράμης, Χρυσικόπουλος, Δίλεπτα: 7/3, Πέναλτι: 2/2 – 0/1

ΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΓΣ ΑΡΤΑΣ «ΑΝΩ ΠΟΛΗ» 31-27
Τα πεντάλεπτα: 0-2, 2-3, 5-7, 8-8, 11-9, 14-10 (ημ.), 17-12, 19-16, 24-19, 25-21, 28-24, 31-27
ΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ: Τσιτσάρης 6, Καραγεωργίου 3, Τραγιάς, Τσανακτσίδης 1, Μέλλιος, Παπαθανασίου, Στέργιουλας 6, Γκουμπέρι 1, Αργύρης, Καραβίτης 7, Μετάνι, Ανδρεόπουλος, Αδάμ 7, Φώτος, Παπαδόπουλος, Παπακωνσταντίνου.
ΓΣ ΑΡΤΑΣ «ΑΝΩ ΠΟΛΗ»: Γιαμουρής, Μηλιώνης 3, Κάντσης 4, Μακρής 5, Βαρέλης 1, Στ. Μακρής 9, Δελικούρας 1, Δ. Μακρής 1, Βάσιος, Γαρίδας 3, Μόσχος, Ι. Μπούκας, Θ. Μπούκας, Βασιλάκης.
Διαιτητές: Λινάρδος, Νικολαϊδης. Δίλεπτα: 8-6, Πέναλτι: 4/4-4/5

ΓΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ 33-23
Τα πεντάλεπτα: 3-2, 4-2, 5-4, 8-5, 12-7, 15-8 (ημχ.), 14-10, 23-14, 25-17, 28-19, 30-22, 33-23
ΓΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ (Βλατερός): Συντρίκος 2, Ρουμελιώτης 9, Παππάς 9, Αϊβαλιώτης 2, Κωνσταντινίδης 1, Ρενουά 3, Κόκκινος 4, Αρσενόπουλος 2, Σπιτάλας, Μιχαλάκος, Μουζακιώτης 4, Αντωνόπουλος 1, Μίχος 2, Τζπάλι, Τσεχαγιάς 1
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ (Τρίγκας): Μακρής, Γκιγλέμης 2, Γεροδήμος, Ευθυμίου 1, Ξεσφίγγης, Λαμπράκης 2, Χάδος, Γκούρλιας 9, Νάκος, Κεραμάρης 2, Βογέλης 1, Ίβρος 6
Διαιτητές: Καραπάνος- Ελευθερίου Δίλεπτα: 7-9 Πέναλτι: 3/4-5/5 Κόκκινες: 53:46 Ευθυμίου (3 δίλεπτα), Βογέλης (3 δίλεπτα)

επιστροφή στην κορυφή